Історія училища
В одному з найкрасивіших куточків Донбасу розташоване маленьке містечко з трохи незвичайною назвою – Часів – Яр. З усіх боків його оточують лісопосадки.
Однак ні фауна, ні флора, а найкращі вогнетриви, що випускаються тут, завоювали місту широку популярність.
Славен Часів – Яр трудовими традиціями. Сотні знатних (знаменитих) спеціалістів сій трудовий шлях розпочинали в Часів – Ярі профтехучилищі.
Літочисленням для училища виявився грудень 1927 рік. Саме тоді було збудовано фабрично – заводське училище, в якому мали готувати спеціалістів для Часів – Ярського заводу ім.. Артема. Пощастило знайти перших випускників того часу:
1. Шиян Михайло Митрофанович, 1909 р.н.
2. Савченко Ганна Сергіївна, 1915 р.н.
3. Расторгуєв Віталій Павлович, 1913 р.н.
У вересні 1952 р. ФЗН № 114 було перетворено в будівельне училище № 24 з терміном навчання 1 рік, а в 1964р. – в міськ. ПТУ № 77.
У вересні 1974 р. училище стало середнім, зі строком навчання 3 роки, бо утримуючи роботу професію учні отримують і середню освіту.
На початку свого існування училище розташовувалося в старій будівлі що на вилиці Краснофлотський.
Виробничі майстерні розташовувалися в пристосованих приміщеннях. Першим директорам був Берлін Пилип Ульянович - директор Часів – Ярської міжрайонної школи ФЗН, де працював до жовтня 1930 р., потім директором був Алфьоров, Рева, Захаренко А.Г., Кисленко І.І., Ранда В.В., Осика С.Г., Бричак В,В., Нечепуренко Н.А.
Копитько О.П., та богато інших.
В 1980р. за ініціативою та на засоби Часів - Ярського вогнетривкого комбінату був збудований чудовий училищний комплекс, що включає в себе учбовий , адміністративний корпус укомплектовані всім необхідним для життєдіяльності , навчальні майстерні, спортзал, актовий зал, стрілків тир, спорт комплекс, гуртожиток, спеціальні полігони.
За роки існування училища було підготовлено більш ніж 16 тис. висококваліфікованих робітників.
І зараз майже неможливо знайти на вогнетривкому комбінаті цех, рудник. ділянку, де б не працювали випускники училища.
Знаменний шлях пройшли наші випускники. Гайдампасову С.В. (випуск 1977 р.) за відмінне навчання і зразкову поведінку була надана велика честь сфотографуватися біля святині Прапору Перемоги в Москві.
Ветеран Часів – Ярського вогнетривкого комбінату Білоусов І.В. за свою сумлінну працю був удостоєний Звання Героя Соціалістичної Праці.
Хитров О., Маслинський Ф., Титов О. за трудові успіхи були нагороджені орденом Ленина.
Селюнін М.Н. – кавалер ордену Трудового Червоного Прапора – працював бульдозеристом.
Кудловський І.С. –нагороджений орденом Леніна за трудові заслуги на Маріупольському заводі ім.Ілліча. Серед випускників чимало інженерів (Гайдампасов С.В., Кравченко А.В., Дорофєєв О.А.), техніків, керівників підприємств, заслужених спортсменів. Протягом цього періоду в училищі було підготовлено тисячі спортсменів – розрядників, власників значків ГПО, БГПО, ГЗА.
Спортсмени нашого училища брали участь в змаганнях міського, районного, обласного масштабу, захищали честь нашого училища і в складі збірних команд. Але найбільших успіхів досягли учні нашого училища
- Віктор Халін – заслужений майстер спорту СРСР, майстер спорту міжнародного класу, чемпіон Європи з важкої атлетики.
-
- Шевченко Віктор в складі збірної команди України з волейболу став чемпіоном СРСР серед юніорів.
- Андросов Сергій в училищі виконав перший спортивний розряд з класичної боротьби, закінчив технікум фізичної культури майстром спорту.
- Нефьодов Віктор випускник училища 2006 року, кандидат в майстри спорту з боксу, учасник міжнародних змагань. Зараз є студентом Слов’янського Державного Педагогічного Університету.
- Збірна команда з волейболу під керівництвом тренера Хайнуса Стефана 5 разів завойовувала титул чемпіонів Донецької області, багато гравців входило до складу збірної області: Козоріз Олександр, Козоріз Сергій, Маланчук Юрій, Недоганов Григорій, Пранчуков Михайло, Чабан Андрій, Плешаков Валерій, Даньшов Олександр, Носатий Володимир та багато інших.
Чимало наших випускників пройшли шляхом Афганістану й сьогодні поруч з нами вносять свою частку в вирішення задач, що хвилюють суспільство:
- Ляшенко Андрій Олександрович,
- Гридньов Юрій Миколайович,
- Гашинський Олександр Іванович,
- Десятник Сергій Анатолійович,
- Соловей Олександр Миколайович,
- Ларичев Ігор Володимирович,
- Майоров Сергій Миколайович,
- Супрунов Володимир Олександрович,
- Симоненко Олександр Анатолійович,
- Шакалов Сергій Вікторович.
В училищі завдяки зусиллям учнів ветеранів педагогічної праці створено етнографічний музей "Дідусева Хата”, де зібрані цікаві експонати. Музей став в училищі центром національного виховання учнів.
В училищі працюють досвідчені педагоги та майстри виробничого навчання, які не тільки вчать учнів, але й формують їх, як особистість. Щоб випускники стали кваліфікованими робітниками, гідними продовжувати славні традиції робочого класу.